Gdzieś między koronką a prześcieradłem

2013-01-30 21:17

Szukałam tych koronek jak głupia, bo chciałam i ładne, i tanie, no i kiedy wreszcie znalazłam - zadałam parę pytań, żeby ustalić, czy mi na pewno odpowiada technicznie, i kupiłam. Nazajutrz dostałam wiadomość z USA (gdzie owa koronka przebywa), że komuś nie było wiadomo, iż pocięta była, a nie w jednym kawałku. Zirytowałam się (zespół napięcia przedmiesiączkowego i inne rozgoryczenia uwarunkowane rzeczywistością raczej niż hormonami), czemu niestety dałam wyraz i czego żałuję. Dzisiejsza wiadomość była bowiem następującej treści:  Poszłam dalej i nadałam dziś paczkę z tym koronkowym brzegiem do Ciebie. Przyjmij go, proszę, w prezencie. Niech mi będzie wolno życzyć Ci wszelkiego szczęścia na świecie! Mamm nadzieję, że przypadnie  Ci do gustu ów koronkowy brzeg, jako że jest naprawdę ładny. Daj mi znać, jak Ci się podoba. Wspaniałego i pięknego dnia zaślubin! Zaniemówiłam. Nie zna mnie, wysłała mi więcej, niż chciałam i nie wzięła ode mnie żadnych pieniędzy (mimo że przez chwilę miała je nawet na koncie), a w dodatku załączyła kartkę dziękczynną (taką jaką się załącza klientom), z których to rzeczy na żadną nie zasłużyłam. Czyż jest cokolwiek bardziej odpychającego i bardziej godnego podziwu niż człowiek?

 

Odpisałam jej, że jeśli mam ten prezent przyjąć, poproszę jej adres pocztowy, żebym mogła podzielić z nią (jako pierwszą) radość, którą mnie obdarzyła. Przypomina się Jan 13:
 

2 W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty syna Szymona, aby Go wydać,

[…]

4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał.

5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany.

[…]

12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem?

13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem.

14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi.

15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.

 

 

Wyszukiwanie

Kontakty