Kadesz stage

2014-02-17 21:12

Podrążyłam to i wydrążyłam.

 

STARY TESTAMENT

Księga Liczb 20,16-21

 

Znajdujemy się teraz w Kadesz, mieście położonym na granicy twego obszaru. 17 Pozwól nam łaskawie przejść przez twoją ziemię. Nie pójdziemy przez pola ani winnice i nie będziemy pić wody ze studni. Chcemy jedynie skorzystać z drogi królewskiej i nie zboczymy ani na prawo, ani na lewo, dopóki nie przejdziemy twoich granic». 18 Odpowiedział im Edom: «Nie pójdziecie przez nasz kraj, w przeciwnym razie zastąpimy wam drogę z mieczem w ręku». 19 Odpowiedzieli im wówczas Izraelici: «Chcemy jedynie przejść utartą drogą. A gdybyśmy pili waszą wodę - tak my, jak i trzody nasze - zapłacimy. Nie chodzi o nic więcej, tylko o zwykłe przejście». 20 Odpowiedział Edom: «Nie przejdziecie!» I wyszedł Edom naprzeciw nich z wojskiem licznym i dobrze uzbrojonym. 21 Zabronił Edom przejścia Izraelowi przez swoje granice, Izrael więc odszedł w bok od niego.

 

Dalej w Księdze Abdiasza, ST, jest natomiast szczegółowo, przykro i brutalnie o tym, jak się postępowanie Edomitów nie spodobało Bogu i o wyroku, jaki na nich za to wydał. Wreszcie o triumfie Izraela.

 

Oby Edom otworzył granicę, ale nawet jeśli tego nie zrobi, Jeruzalem nie chce, żeby go spotkała jakakolwiek krzywda, a już na pewno nie zagłada… Niech więc Bóg nie wyrokuje przeciw Edomowi. Najwyżej Jeruzalem dłużej będzie szło do Kanaan. Zresztą, najlepiej by było, gdyby Bóg – ponieważ może i jest upraszany – pomógł Jeruzalem uzyskać zgodę na przejście a Edomowi kochać bliźniego swego.

Wyszukiwanie

Kontakty