Polecam

Jeśli chodzi o książki, to generalnie polecam próbować z dozą sceptycyzmu. Nie zdarzyło mi się chyba mieć w rękach tekstu, w którym nie byłoby czegoś cennego, ale czasem trzeba tego szukać na sześciuset stronach. Proponuję się nie poddawać: kto szuka, znajduje.


      

Cytaty

Marylin Monroe

It's better to be unhappy alone than unhappy with someone. (Lepiej być nieszczęśliwym samemu niż nieszczęśliwym z kimś). Och! Jak trudno być intelektualistką!  

Michał Anioł

Nad stracony czas nic bardziej nie boli.

Nabokov

  At first, he and I talked of peripheral affairs [...].(Na początku mówiliśmy o sprawach drugorzędnych). [...] because of all you did, because of all I did not. (Z powodu wszystkiego, co Ty zrobiłeś, z powodu wszystkiego, czego nie zrobiłem ja); mowa o tym samym wszystkim. ...

Oscar Wilde

Jeżeli kobieta nie potrafi popełniać czarujących błedów, jest tylko samicą.

S. Kierkegaard

Ironia życia polega na tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.

Salomon

Kto sieje zło, zbiera nieszczęście.

Seneca

clades scire qui refugit suas gravat timorem. (Ten, kto ucieka przed swymi porażkami/nieszczęściami, powiększa swój strach). causam timoris ipse quam ignoro exigis./ nihil timendum video, sed timeo tamen./ placet ire, pigris membra sed genibus labant,/ alioque quam quo nitor abductus...

Św. Augustyn

quia fecisti nos ad te et inquietum est cor nostrum donec requiescat in te. (Ponieważ stworzyłeś nas jako ku Tobie zwróconych i niespokojne jest serce nasze, dopóki nie spocznie w Tobie).

Vergilius

Alba ligustra cadunt, vaccinia nigra leguntur. (Białe ligustry więdną/umierają, zbiera się czarne borówki). Smiałym szczęscie sprzyja.

Voltaire

The adjective is the enemy of the noun,though it agrees with it in number and gender. (Przymiotnik jest wrogiem rzeczownika, mimo że zgadza się z nim w liczbie i rodzaju).

Wyszukiwanie

Kontakty

Subiektywny wybór filmów

Capharnaüm

Nadine Labaki (2018)

The Children Act

Richard Eyre (2017)

The Bad Batch

Ana Lily Amirpour (2016)   Niewiarygodnie dobry film o życiu człowieka (który człowiekowi wilkiem) i jeden z najlepszych, jakie widziałam. Radzę powstrzymać się tym razem od popcornu.

Youth

Paolo Sorrentino (2015)

The Lobster

Yorgos Lanthimos (2015)

The Grand Budapest Hotel

Wes Anderson (2014)

W imię

Małgośka Szumowska (2013)

To the Wonder

Terrence Malick (2012)

Amour

Michael Haneke (2012)

Moonrise Kingdom

Wes Anderson (2012)

Beasts of the Southern Wild

Benh Zeitlin (2012)

Take Shelter

Jeff Nichols (2011)

La Guerre est déclarée

Valérie Donzelli (2011)

W.E.

Madonna (2011)