Polecam

Jeśli chodzi o książki, to generalnie polecam wszystko. Nie zdarzyło mi się nigdy mieć w rękach tekstu, w którym nie byłoby czegoś cennego. Fakt, że czasem trzeba tego szukać na sześciuset stronach, ale mimo to proponuję się nie poddawać: kto szuka, zazwyczaj naprawdę znajduje.


      

Cytaty

???

Nawet, mimo że me serce jest jak ścięta głowa. Nawet, mimo że uczyłem się tylko dzielenia. Pamiętam ciebie i światło za twoimi drzwiami.   (Jeżeli ktoś rozpoznaje te słowa, jest wielce proszony o oświecenie mnie w sprawie ich autora).  

Abraham Lincoln

The best way to destroy an enemy is to make him a friend. (Najlepszym sposobem na zniszczenie wroga jest uczynienie go przyjacielem).

Adam Mickiewicz

Gdzie człowiek, co z mej pieśni całą myśl wysłucha, Obejmie okiem wszystkie promienie jej ducha? Nieszczęsny, kto dla ludzi głos i język trudzi: Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; Myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie, A słowa myśl pochłoną i tak drżą nad myślą, Jak...

Ajschylos

He who goes unenvied shall not be admired. (Komu nie zazdroszczą, nie będzie podziwiany).

Albert Einstein

I never think of the future. It comes soon enough. (Nigdy nie myślę o przyszłości. Przychodzi wystarczająco szybko).

Aldous Huxley

Experience teaches only the teachable. (Doświadczenie uczy jednynie tych, którzy dają się uczyć).

Ambrose Bierce

Beauty: The power by which a woman charms a lover and terrifies a husband. (Piękno: siła, którą kobieta oczarowuje kochanka i przeraża męża).

Ann-Marie MacDonald

Memory plays tricks. Memory is another word for story, and nothing is more unreliable. (Pamięć płata figle. pamięć jest synonimem słowa "opowieść" i na niczym nie można mniej polegać).  

Anonimowe

Mądrość pozwala trwać, namiętność – żyć. Naucz się słuchać, okazja czasami puka bardzo cicho. Wizja bez działania to marzenie. Działanie bez wizji to koszmar. Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą.

Arnold Palmer

Always make a total effort, even when the odds are against you. (Zawsze staraj się najbardziej, jak możesz, nawet jeśli masz mniejsze szanse).  

Wyszukiwanie

Kontakty

Subiektywny wybór filmów

Lie with me

Clément Virgo (2005); dałabym mu oskara – przepięknie nakręcony fim, utrzymany w cudownej kolorystyce.

Shadowboxer

 Lee Daniels (2005)

The Butterfly Effect

Eric Bress i J. Mackye Gruber (2004)

Mysterious Skin

Gregg Araki (2004)

The Dreamers

Bernardo Bertolucci (2003)

Oldboy

Chan-wook Park (2003)

About a Boy

Chris Weitz and Paul Weitz (2002)

I Am Dina

Ole Bornedal (2002)

Irreversible

Gaspar Noé (2002)

The Hours

Stephen Daldry (2002)

Unfaithful

Adrian Lyne (2002)